Křížová: O investicích a hodnotách v životě

Volnonožcem se stala impulsivní dáma až po padesátce. Dnes je známou byznys mentorkou a poradkyní v podnikání, prodeji firem i získání investic. Co jí dokáže rozzářit a proč je podle ní padesátka předělem k lepšímu?

Margareta Křížová má ráda lidi a komunikaci s nimi. Neustálé sebevzdělávání jí umožňuje argumentovat při diskusích o čemkoliv. V čem je pro ni „padesátka“ předělem k lepšímu? 

Na volnou nohu odešla až ve dvaapadesáti letech. „Člověk je o dost velkorysejší a neodsuzuje všechno tak šmahem“ říká a rozzáří se. „Ted už se nedostanete ke slovu, to téma totiž miluju. Mě je od těch padesáti strašně dobře, konečně mám čas na spoustu věcí, důležité je ale pořád se něco učit. Padesátka je předěl k lepšímu“.

S kamarádkou si také kdysi založila firmu na interierový design, který je jejím největším koníčkem a manžel – známý operní zpěvák Vratislav Kříž – se prý vždy děsí, co zase bude doma přestavovat. 

„Víc mě baví mluvit s lidmi, kteří svoje firmy skutečně vybudovali“, popisuje tzv. sedláky, kteří podle ní bývají více ukotvení. „Manažeři korporací mají většinou solidní komfort a nemuseli pro to tolik udělat“.

Mluví také o srovnávání, které je podle ní obrovskou překážkou nejen při rozjezdu podnikání. Sama byla šprtkou, nemá ráda lemplovství, ale dokáže i prokrastinovat.

  • Jak to má s prací a odpočinkem? 
  • Jak vidí začínání podnikání v průběhu života? 
  • Co pro ni znamenají životní radosti a naplnění? 

Poslechněte si rozhovor o životním hledání a objevování, vnitřní i finanční disciplíně i varování před přílišnou činorodostí bez odpočinku.

Podcast najdete na vašich oblíbených podcastových platformách:

 

Autoři: Tomáš Poucha, David Seibert a Antonín Parma

Foto zdroj Magnoli.cz, David Seibert

Články s podobnými tématy