Magnoli Universe #20: Tři životy v jednom zpěváka Michala Prokopa

„Jestli jsem na něco ve svém životě hrdý, tak na oba svoje comebacky. To se tu nikomu jinému nepovedlo“, říká otevřeně v novém rozhovoru zpěvák a hudební skladatel Michal Prokop.

Jak dokázal prožít tolik různorodých životů a změn? 

„Ti, co konají zlo chtějí, aby nás rozložili. Rozhodl jsem se, že hrát budeme a lidé to přijali, byli jsme neobvykle propojeni“, popisuje detaily ze zákulisí koncertu, kterému předcházela tragédie na Filozofické fakultě v Praze.  Jeho celoživotní dráha je mimořádně pestrá – renomovaný umělec, který se vždy téměř po desetiletích dokázal vrátit úspěšně na scénu. Celé další desetiletí prožil také jako aktivní politik na několika úrovních. Dokonce odmoderoval 500 dílů televizního pořadu Krásné ztráty, kterému předcházel neméně úspěšný projekt Nic ve zlým. V čem ho jednotlivé zkušenosti dodnes ovlivňují?

V osobním rozhovoru s Tondou Parmou z Magnoli se dozvíte, jak ho nedávno překvapili mladší spoluhráči, kde neustále bere inspiraci a jak nahlíží na technologický a jiný vývoj naší společnosti. Proč je skladba „Snad nám naše děti prominou“ tak nadčasová a jak při nové tvorbě vzpomíná na svoje souputníky? Čeho nejvíc lituje a jak přemýšlí o odcházení?

 

Podcast najdete na vašich oblíbených podcastových platformách:

 

Autoři: Antonín Parma, David Seibert a Tomáš Poucha

Články s podobnými tématy