Michael Kocáb o budoucnosti

V našem podcastu Magnoli Universe jsme se bavili s Michaelem Kocábem o jeho pohledu na dnešní dobu, ale i o jeho velkém optimismu.

Známý umělec s mimořádně pestrým až neuvěřitelným příběhem. Bývalý politik, celoživotní aktivista se silnými občanskými postoji a také muž, který se významně podílel na odsunu sovětských vojsk z našeho území po sametové revoluci. Především ale úspěšný skladatel a zpěvák legendárního Pražského výběru, tvůrce mnoha respektovaných hudebních děl. 

V osobním dialogu s Tondou Parmou z Magnoli mj. říká, že „i když má lidstvo sílu zničit sama sebe, nevěřím tomu“. Z čeho pramení jeho velký optimismus, pokud jde o naši budoucnost a život příštích generací? Proč sám zůstává věčným klukem a kde čerpá inspiraci? Kde všude lze podle něj nalézat víru a jak moc je klíčové, abychom my sami znali a chápali naši i světovou historii, nebo alespoň její povinné minimum? Co si přivezl z nedávné návštěvy bombardované Ukrajiny? Jak vzpomíná na přátelství s Václavem Havlem a jak daleko jsou s textařem Michalem Horáčkem s přípravou nové autorské opery?

Nový rozhovor najdete na Magnoli YouTube i dalších oblíbených podcastových platformách:

Apple Podcast

Spotify

 

Autoři: Antonín Parma, David Seibert a Tomáš Poucha

Foto zdroj Magnoli

 

Články s podobnými tématy