Klempíř: O koníčku, který se stal motorem pro život

Tak barevný život jako on má málokdo. Scénárista, básník, textař, reklamní kreativec, marketingový poradce, zpěvák a rapper kultovní kapely J.A.R - tím vším je Oto Klempíř.

Jako dítě chtěl být mluvícím delfínem, ale nikdy ne profesionálním muzikantem. V reklamní branži se objevil ve věku, kdy ji jiní opouštějí. V čem našel svoje životní štěstí a jak to dělá, že je i přes občas drsnější výraz ve tváři tak spokojený?

„Lidé nechtějí stárnout, jdou proti přirozenosti, generují se jakési kalciové rodiny“ komentuje fenomén doby a konzumerismus se sarkasmem, ale i pochopením pro byznys, když dodává, že jde o „kšefty, co se musí hejbat“. I to patří ke světu reklamy, kterému zasvětil významný kus svého života. Začínal v ní kupodivu ve věku, kdy jeho vrstevníci již pokukovali po šéfovských židlích nebo odcházeli jinam.

Nejvíc se ale Oto rozzáří při povídání o muzice. „Hudba je moje štěstíčko, moji kolegové jsou hlubocí lidé, kteří neustále něco objevují, a navíc nejde o peníze, je to unikátní situace“ popisuje pestrost spoluautorství a tvorby kultovní kapely J.A.R., kde spolu vždy jako parťáci dokáží jakékoliv problémy vyřešit a jsou spolu rádi.

Přesto chce zůstat mezi profesionálními muzikanty amatérem, který je neustále překvapován svými mimořádnými kolegy bez toho, aby je přepadla rutina. Oto Klempíř také vysvětluje, jak ho jako mladíka na stavbách Slováci učili mariáš a proč mu nejde aktivně odpočívat.

  • Jakou roli hraje v jeho životě kreativita? 
  • Jak vnímá reklamu v konzumním světě? 
  • Jaké to je dělat profesionálně hudbu, která je přesto především koníčkem? 
  • Čím vším chtěl být a kdo byl Jack Werner?

Inspirujte se rozhovorem o nalezení životního štěstí, přístupu ke kreativitě i možnostech spoluautorství s talentovanými kolegy a přáteli.

Podcast najdete na vašich oblíbených podcastových platformách:

 

Autoři: Tomáš Poucha, David Seibert a Antonín Parma

Foto zdroj Magnoli

Články s podobnými tématy