Místo, kde překračujeme Čáry v písku

Už skoro rok se setkáváme v The Mozart Prague. Krásné místo, které má neuvěřitelnou historii a kouzlo. Na dalších Čarách si udělejte trochu více času a můžete ho prozkoumat.

The Mozart Prague má ideální polohu s romantickými výhledy na Vltavu s nádhernými západy slunce. Z mnoha pokojů a apartmánů se otevírá výjimečné panorama směrem k Pražskému hradu a historickému Karlovu mostu. Pětihvězdičkový hotel s takovou porcí historie a krásných detailů, že jsme se rozhodli mu věnovat více pozornosti.

Nejkrásnější rokoková budova v Praze

Architektonicky je The Mozart Prague považován za jednu z nejkrásnějších rokokových staveb v Praze. Jeho detailně zdobená fasáda a interiéry, které kombinují historické prvky s moderním designem, byly nominovány na řadu prestižních ocenění. Tato symbióza starého a nového dokazuje, že The Mozart Prague je živoucím dědictvím, které překonává čas.

Jak to bylo?

V roce 1628 obdržel první hrabě Pachta erb pro svůj rod od císaře Františka Ferdinanda. V té době žil rod Pachtů v blízkosti orloje. V roce 1647 koupil Daniel Pachta z Rájova dům na východní straně tehdejší budovy paláce samotného. O pět let později koupil i sousední nemovitost, a v roce 1683 část, která je dnes západní stranou.

Od té doby se dům stal centrem umění a kultury, přitahujícím významné postavy evropského uměleckého světa. Tento skrytý klenot vám dává příležitost užít si Prahu stejně, jako si ji o pouhých 230 let dříve užívali slavní hosté z historie, například Wolfgang Amadeus Mozart, Richard Wagner, nebo slavný dobrodruh a spisovatel Giacomo Casanova. Ale o tom zase příště.

V současné době The Mozart Prague nejenže uchovává svou bohatou historii, ale aktivně přispívá ke kulturnímu životu Prahy. Prostor hotelu slouží k pořádání významných kulturních a společenských akcí, které navazují na tradici uměleckých večírků hraběnky Josefíny.

Hotel zůstává centrem kulturního dění v Praze. Díky svému vztahu k divadlu Na zábradlí a spojení s osobností Václava Havla se stal místem, kde se konají důležité kulturní akce, přednášky a umělecké výstavy. Tím vším hotel přispívá k dynamickému kulturnímu životu města a nabízí prostor pro setkávání umělců, myslitelů a milovníků kultury. No a také se tu tradičně konají Čáry v písku ;)

Podívejte se na fotogalerii, abyste při další návštěvě mohli jít více najisto…

 


 

Autor: Magda Vaňková

Foto zdroj The Mozart Prague 

Články s podobnými tématy