Čáry v písku #13: V co věříte? Jak je to dnes s vírou?

Březnové Čáry v písku na téma víra se vzácným hostem, sestrou Angelikou Ivanou Pintířovou.

Víra je hodně osobní téma, které se řeší mnohem méně, než by se mělo. Málokterá oblast  je však spojena s tolika „Čárami v písku”. Ve středním věku se k víře řada z nás obrací. Věřit "v něco” může mít pro každého trochu jiný důvod. Pro někoho se může jednat o zdroj naděje a síly v těžkých časech, někomu může dávat směr a pomáhat v orientaci v životě, pro mnoho lidí je víra prostředkem k duchovnímu růstu a osobnímu rozvoji.

Rezervovat vstupenku

  • K čemu se můžeme upnout?
     
  • V co vlastně můžeme v současné době věřit?
     
  • K čemu je vlastně dobrá víra?

Pojďme se na podívat na možné čáry v písku z různých pohledů.

Hlavním hostem večera bude sestra Angelika Ivana Pintířová, česká řeholnice, boromejka, která pracuje jako diecézní ředitelka pro Papežská misijní díla, je vychovatelkou ve výchovném ústavu v Křešíně na Pelhřimovsku a jedním z moderátorů pořadu Jak to vidí... v Českém rozhlase.

Bude prezentovat spíše ty tradiční cesty k víře. Pro barevnější pohled si pozveme i lidi s trochu jiným pohledem… Těšíme se na vás v úterý 12. 3. 2023 od 19:00 v kavárně The Mozart Prague. 

Rezervovat vstupenku

Čáry v písku jsou neformální, ale moderovaná setkání lidí, kteří chtějí překračovat zdánlivě nepřekročitelné hranice v životě, Návštěvníci mohou naslouchat hostům, diskutovat, nebo i sdílet svoji vlastní zkušenost.

Autor: Tomáš Poucha

Foto zdroj: archiv hosta

Články s podobnými tématy