Vyzkoušejte si nejnovější technologie a pečujte o svou duši!

Podle statistik má skoro polovina z nás problémy se zvládáním psychických podnětů každodenního života. Jak si ale pomoci a pečovat o duševní zdraví? Jaké nástroje nám mohou pomoci? Pojďte si je vyzkoušet.

Možná jste slyšeli o celé řadě technologických vychytávek, které nám mohou pomoci v oblasti našeho zdraví, moderního života a dlouhověkosti. Kdo se v nich má vyznat a jak to opravdu funguje? Pojďte si některé z nich sami vyzkoušet na akci LIFMAT (24. - 25. 10. 2023 v Praze), kterou s Magnoli podporujeme.

Pořádně se vyspat, půl zdraví!

Že naše duševní zdraví ovlivňuje to fyzické, si uvědomuje většina z nás, a v dnešním uspěchaném světě je otázka duševní pohody aktuálnější než kdy dřív. Jedním z klíčových faktorů naší pohody je kvalitní spánek. Psali jsme o tom třeba ZDE. 

Spánek můžeme cíleně zlepšovat i s pomocí moderních technologií. Existuje např. prsten, který rozpozná spánkovou apnoe nebo chrápání, a dozvíte se, kdy navštívit spánkovou laboratoř. Vyvinuty jsou již dnes i senzory a aplikace pro monitoring spánku nebo přístroje na léčbu nedostatečné dechové aktivity ve spánku

Nedokážete se soustředit?

Schopnost soutředit se a nebýt roztěkaný dostává v naší zrychlené a neurotické době nafrak. Vědci proto již dokázali vyvinout velice praktické a nositelné přístroje na snímání mozkových vln či mobilní aplikace provázející uživatele meditační praxí. Meditace a snížení frekvence mozkových vln jsou totiž osvědčenou metodou, vedoucí k lepšímu soustředění i k emocionální stabilitě. I takové technologie si můžete na festivalu zkusit a hlavně to probrat!

Appky na Alzheimera i kreativitu realitou

Prostřednictvím technologií můžete podporovat i svou kreativitu a inteligenci. Aplikace v takovém případě mohou nabídnout inspirativní aktivity, kreativní úkoly a zábavné testy, které podporují rozvoj mozku nebo mohou odhalit rizika např. Alzheimerovy choroby. Kde je můžete vidět najednou, osahat si je a probrat je s odborníky? 

Závislosti, střeste se!

Při hledání podnětů spouštějících stres i při zvládání stresu samotného mohou být velkým pomocníkem aplikace pro sledování nálady či budování návyků. Mohou být také zaměřené na sebeúctu a sebevědomí nebo pozitivní afirmace, mentální cvičení či tipy na zlepšení sebepřijetí. Do duševní hygieny samozřejmě patří také aplikace řešící závislostí, např. na kouření. Dají se dokonce měřit účinky LSD, ovlivňující naše vnímání. Virtuální realita vám tím pádem také pomůže rozpoznat různé druhy fobií. No není to malý, resp. velký zázrak?

Magnoli.cz je mediálním partnerem události LIFMAT - moderní technologie v medicíně a řízení životního stylu, která se koná ve dnech 24. - 25. 10. 2023 v pražském CUBEX Centru. Vstupenky pro veřejnost můžete zakoupit ZDE.

Autor: Antonín Parma

Foto pexels.com

Články s podobnými tématy