Magnolist - 10 extrémních sportů, když vaše děti odejdou z domu

Můžete mít pocit, že jste na to už staří. Že si něco dokazujete, že byste měli maximálně studovat s lupou střevlíky, zkrátka držet se doma a mít klid, ale…

Extrémní sporty ale mohou nabídnout pocit vzrušení, dobrodružství a fyzické i psychické výzvy, které mohou být pro starší osoby přitažlivé. Pustit si je do života, může poskytnout způsob, jak zůstat aktivní, zlepšit fyzickou kondici a navázat kontakt s ostatními, kteří mají podobné zájmy. Navíc se může jednat o mentální výzvu, která může pomoci zlepšit kognitivní funkce a paměť. A aby toho nebylo málo, účast na těchto aktivitách je skvělým způsobem, jak čelit strachu a překonávat ho, což může být silná zkušenost, která může posílit sebedůvěru a sebevědomí.

Jasně, extrémní sporty s sebou nesou značnou míru rizika, zejména pro starší osoby, které mohou mít snížené fyzické schopnosti, jako je síla, obratnost a reakční doba.

Tak to bychom měli všechny bezpečnostní formality za sebou a pojďme na to. Tady je X extrémních sportů, které bychom měli rozhodně zkusit dřív než bude pozdě:

1.         Extrémní lyžování nebo snowboarding: Tedy pohyb ve vysoce rizikových podmínkách, jako jsou strmé svahy nebo terén ve volné přírodě. Hodně náročné, celkem vysoké riziko zranění, potřeba vysoké flexibility, síly a reakční doby. Ale ta volnost…

2.         Horolezectví: Tento sport zahrnuje lezení nebo pěší turistiku ve vysoké nadmořské výšce nebo v náročném terénu. Vyžadují značnou sílu, obratnost a vytrvalost, které se mohou s věkem snižovat. Starší horolezci mohou být navíc náchylnější k výškové nemoci nebo zraněním při pádu. Ty výhledy…

3.         Seskoky padákem nebo base jumping: Fyzická náročnost skoků a ovládání padáku není úplně malá. Navíc můžeme být náchylnější ke zdravotním potížím, které mohou ovlivnit jejich schopnost bezpečně skákat, jako je srdeční onemocnění nebo vysoký krevní tlak. Ale kdo skočil, prý se už ničeho nebojí.

4.         Potápění s přístrojem nebo hlubinné potápění: Klid, ticho, pomalé pohyby, pozorování života a podmořského prostředí. Náročné, ale dá se zvládnout. Prostě výlet do jiného světa .

5.         Plavba na kajaku nebo raftu: Tyto sporty zahrnují pádlování na kajaku nebo raftu po rychle se pohybující vodě. Vyžadují značnou úroveň fyzické zdatnosti a obratnosti, která se může s věkem snižovat. Zaručeně si vyčistíte hlavu – na nic jiného prostě nebudete mít čas!

6.         Surfování nebo kiteboarding: Tyto sporty zahrnují jízdu na vlnách nebo provádění triků na prkně, které je taženo drakem. Vyžadují značnou sílu a rovnováhu a pozor na pády nebo srážkami s surfařským vybavením. Můžete být ale volní, jako ptáci!

7.         Paragliding nebo závěsné létání: Létání vzduchem pomocí paraglidu nebo rogala je rozhodně nebezpečné, vyžadují značnou sílu a obratnost, ale je to čistě na hraně lidských možností, klid, výhledy…

8.         Motokrosové jízdy terénem: Závody na motocyklu nebo jiném terénním vozidle v náročném terénu vás také naprosto pohltí – je třeba fyzická zdatnost, rychlé reakční doby, ale adrenalin vám bude stříkat z uší do helmy!

9.         Bojová umění nebo box: Můžete mlátit nebo se nechat mlátit protivníkem, nebo se vyblbnout na pytli. Jasně, chce to fyzičku, ale můžete mít pocit, jako mají rváči a ještě si nááádherně vyčistíte hlavu (když do ní nedostanete).

10.       Triatlon nebo vytrvalostní závody: Série atletických disciplín, jako je plavání, jízda na kole a běh, v řadě za sebou vyžadují sakra fyzičku, ale nemusíte to dělat proto, abyste vyhráli. Ten pocit, když to zvládnete…


 

Autor: David Seibert

Autor: Oto Jasnější

Foto zdroj pexels.com

Články s podobnými tématy