Festivaly útočí! Které jsou u nás nejvíc sexy?

V ČR se koná mnoho vynikajících open air hudebních festivalů. Vloni se nadechly po covidové pauze, letos již hlásí rekordy a světová jména. Které určitě nevynechat?

Dostupné průzkumy říkají, že zhruba polovina české populace starší 15 let alespoň někdy navštíví některý z českých hudebních festivalů. Jejich návštěvnost obecně klesá s rostoucím věkem, a naopak roste s vyšším vzděláním a větším sídlem. Častěji navštěvují festivaly během roku muži než ženy, i když někdy máte pocit, že si ukroutíte nad nekonečně proudícími davy slečen hlavy.

Od slušně řečeno lidovějších akcí typu Votvíráku, často připomínající pouťové slavnosti, přes zavedené rodinné pravidelně se opakující letní akce typu Hrady.cz až po žánrově vyhraněné respekrované akce jako jsou Brutal Assault nebo Mighty Sounds. Ty jsou již dokonce oblíbené i u velice početného zahraničního publika. 

Jaké festivaly v ČR mohou být letos nejvíc sexy?

Rock for People (8.-11.6.) je jedním z vůbec největších rockových festivalů v České republice. Koná se každoročně ve městě Hradec Králové a přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa, letos chce atakovat hranici 40.000 lidí. Festival nabízí širokou škálu žánrů, včetně rocku, punku, metalu a elektronické hudby. Na festivalu vystupují především zahraniční umělci a po loňském triumfálním koncertu Green Day je letos s totálně nabitým line-upem nejočekávanějším festivalem v ČR.

TIP Magnoli: Muse + Slipknot

 

Metronome Prague (22.-24.6.) je asi nejvíc městským festivalem, a navíc nejmladším mezi těmi nejúspěšnějšími, byť o místo na výsluní musí hodně bojovat. Pražské publikum není zdaleka tak loajální a vstřícné, jako u obou dalších uvedených hegemonů. Akce nabízí širokou škálu hudebních žánrů, včetně rocku, popu, elektronické hudby. V letošním roce přichází dosud s nejrozsáhlejším line-upem svojí mladé historie (6.ročník).

TIP Magnoli: Moderat + Editors

 

Colours of Ostrava (19.-22.7.) je mezinárodní multižánrový hudební festival, který se koná již podvacáté. Festival je známý svou pestrostí žánrů a atmosférou, která spojuje hudbu s uměním, filmem a divadlem – více než 350 programových bodů včetně diskusního fóra Meltingpot je docela síla. Na festivalu vystupují nejen hudební hvězdy, ale také umělci z jiných oborů. Očekávání spojená s příchodem strategického partnera jsou veliká, vždyť jen rozpočet překonal podle organizátorů rekordních 200 mil. Kč.

TIP Magnoli: Jacob Collier + Interpol

 

Ať již jste příznivci jakéhokoliv žánru nebo jen hledáte místa kam v létě vyrazit s přáteli či rodinou na výlet, určitě zařaďte nějaký z nej festivalů do svého programu. Nebudete litovat, protože zvýšený akcent na pohodlí účastníků a inspiraci na každém metru festivalových areálů vás dostane.

 

Autor: Antonín Parma

Foto zdroj Klapper, Rock for People 

Články s podobnými tématy