Nemusíte hned hubnout

Předsevzetí mohou být pěkná pruda. Co si dávat taková, která nebolí a třeba i v době, kdy se to úplně nenosí? Tady je deset překvapivě příjemných tipů.

Znáte to, každý rok stejná písnička. Většina z nás má řadu plánů, zlepšováků, více či méně skrytých mindráků a pomyslná skříň s resty a planými sliby nejde už ani zavřít. Předsevzetí si zcela (ne)logicky dáváme většinou k započetí nového roku přesto, že ten SPRÁVNÝ ČAS pro lepší vykročení je ve skutečnosti kdykoliv! A jestli potřebujete nějaké opěrné datum a událost, proč by to tedy nemohl být třeba svátek svatého Valentýna, výročí konce 2. světové války nebo den narození vašeho oblíbeného spisovatele?

Co se na to všechno pro jednou podívat jinýma očima a s trochou selského rozumu i kreativity si naordinovat takové úlohy, které nám zásoby nedodrženého trochu obzvláštní a občerství nás i naše okolí.  Ne že by ta stará prokletí neměla opodstatnění, ale všeho moc škodí, nemyslíte?

Pro vaši inspiraci přinášíme několik doporučení a námětů:

  1. Nepomlouvejte. Vůbec a nikoho. Zkuste se usmát i na toho největšího hajzlíka a nestačíte se divit.
  2. Vykašlete se na hubnutí. Sportujte jen pro ten skvělý pocit z pohybu.
  3. Milujte se vždy jako by to bylo naposledy. V posteli, ve sprše, v tělocvičně nebo v parku, ale když, tak jedině vášnivě. Žádné flákání. Pokud vás načapají děti, láska k jejich matce vám nasbírá kladné body.
  4. Pijte hodně vody. Když totiž dáte tělu denně potřebné 2-3 litry, nebudete tolik koukat po jiném pití a zabijete tak více much jednou ranou.
  5. Darujte svůj hlas. Raději zavolejte narozeninová a jiná přání o poznání méně lidem, ale tonalita vašeho hlasu jim zahřeje srdce více než chladnokrevná SMS. A je to bonus zadarmo.
  6. Nehádejte se na sociálních sítích. Žádný budoucí ani stávající prezident, poslanec ani demonstrant za právo být 168. pohlavím vám vynaložený čas a energii nevrátí ani nezpůsobíte zázrak.
  7. Cestujte bez mapy či navigace. Když trefíte na místo, budete na sebe pyšní, a ještě vytrénujete svůj mozek. Z nutnosti se stane zábavné dobrodružství.
  8. Méně mluvte, více naslouchejte. Fór je v tom, že než se protistrana vymluví, naberete sílu jak boxer v ringu před závěrečným kolem. A dozvíte se tolik, že vám pak odpověď nebude připadat tak složitá.
  9. Ustelte si každé ráno postel. Nejen že se při tom přirozeně protáhnete, ale budete se později vracet do harmoničtějšího prostředí.
  10. Kupujte a darujte nečekaně. Kupte si od bezdomovce Nový prostor nebo darujte malou květinu v nečekaný čas bez kontextu a očekávaných pravidel. Radost v očích obdarovaného vám prodlouží život o pár dní nebo i let.

Magnolist je zjednodušeně seznam zážitků, nápadů, možností nebo inspirace, které mohou udělat náš život barevnější. Můžeme si tak udělat pořádek v myšlenkách, co vlastně chceme od života, vztahu, nebo nějaké životní změny. Můžeme ho řešit na celý život, dekádu, rok, nebo třeba jen na prázdniny. Zkrátka Magnolist je pomůcka, abychom si uvědomili, že možností je mnohem více, než nás na první pohled může napadnout.

Články s podobnými tématy