
Jako hlavní ekonom jedné z našich největších bank se David Navrátil často veřejně vyjadřuje k řadě ekonomických i společenských otázek. Jak se ale dokáže otevřít v osobnější rovině?
Čiší z něho, že vše, co dělá ho baví, ale nepřipadá si, že je na nějakém vrcholu. Přesto se jako kluk z periferie nazvané Orlová dostal hodně daleko a svými analýzami dnes ovlivňuje životy druhých. Navíc je mimořádně sledovaným autorem na sociálních sítích.
„Nepamatuji si, že bych svou práci nesnášel, je to pořád tak proměnlivé a pestré“ říká původem Ostravák, který mluví tak rychle, že musel zapracovat na svojí verbální prezentaci. Dnes prý mluví o polovinu pomaleji, přesto se při vodopádu a kadenci vlastních slov pousmívá. Přednáší skoro denně a rád diskutuje, mj. se středoškoláky, jejichž zápal ho nabíjí.
V našem rozhovoru zdůrazňuje, že dnes mají kvalitní data úplně všichni, ale skutečnou přidanou hodnotu vidí v jejich interpretaci. V té mu pomáhá široký záběr a především čtení, u kterého se ale často rozčiluje. „Jak se mohlo stát, že naše občany postihlo tolik exekucí?“ komentuje situaci, kdy mainstreamoví pravicoví ekonomové celá léta přehlíželi různé přístupy k životu.
- Co dělá a jak se vzdělává úspěšný ekonom?
- Jak získává jiný pohled na daný problém?
- Jak a čím odpočívá?
- Proč by vlastně neměl dělat to co dělá?
Poslechněte si rozhovor s mužem, který je od pohledu v pohodě, z lokality outsiderů se vypracoval na vysoký post, ale nepřestává na sobě pracovat a vzdělávat se.
Podcast najdete na vašich oblíbených podcastových platformách:
Autoři: Tomáš Poucha, David Seibert a Antonín Parma
Foto zdroj Magnoli