Cítíte, že s vaším tělem není něco v pořádku?

Jak se dívají chlapi na své tělo a lékaře? Často hrdinové, kteří jsou nad věcí, ale přitom se jim k doktorovi často prostě nechce... Vladan Hejnic přináší další ze svých inspirativních článků.

Znáte tu situaci, kdy si říkáte, že to co se s vámi děje není normální? Cítíte, že se něco děje. První reakce je, “to přejde”. Jenže ono se to nemění a někdy lehce zhoršuje. Začíná vás to štvát, někdy omezovat. Zároveň se bojíte dozvědět co to je, takže odkládáte návštěvu lékaře. Řeknu jak to řeším já. Třeba vám to pomůže.

Všude slyšíte, poslouchej své tělo. No jo, to se lehce řekne, když jako já jste pořád v zápřahu aktivit a stále myslíte na to co bude, co ještě máte stihnout. Nemáte čas se podívat zpátky a tedy ani se zamyslet, že předtím jste problém s tělem neměli. 

Když už zjistíte, že něco není v pořádku a přemýšlíte co s tím, tak vás prosím, neodkládejte řešení. Vím, bojíte se stejně jako já dozvědět se od doktora co to bude. Zda to jde vyléčit, jak mě to omezí, co mi zakážou dělat. Pro mne bylo nepředstavitelné, že bych se nemohl aktivně hýbat nebo že bych musel omezit své požitkářské sklony v jídle. No jo, ale když si pak představíte možné následky, když to nebudete řešit. Co může nastat? Nemoc bude tak pokročilá, že ta omezení budou větší než mohla být na začátku. Když už nejste tak odpovědní k sobě, tak ke své rodině, příbuzným a přátelům. víte jakou starost jim přiděláte, když se o sebe nebudete starat? Řeknete si, co je jim do toho, je to moje věc. Není, starost a emoce si vytváříme sami v sobě a jistě vás má rodina a kamarádi velmi rádi a bude je trápit, že jste nešli k doktorovi dříve. Tak už jen kvůli nim tam jděte.

Budu moc rád, když alespoň jednoho z vás přesvědčím hned v pondělí se objednat k doktorovi. Řeknu jak to řeším já. 

  1. Jsem přesvědčen, že tělo je jako stroj, který potřebuje pravidelný servis, opravy a výměny dílů. Přečtěte si o tom třeba v knize “Konec stárnutí” od Davida Sinclaira. Velmi doporučuji tuto knížku. Sám název napovídá o čem je.
  2. První je se někomu hodně blízkému svěřit. Já to říkám své ženě, někdo kamarádovi. Je to velmi důležité to někomu říct. Řekne co si o tom myslí, co by dělal on a třeba se i nabídne vás podpořit.
  3. Požádat toho, kdo je vám nejblíže, aby vás k doktorovi doprovodil. Budete překvapeni, jak mu na vás záleží a udělá to opravdu rád, to vám garantuji. Totiž většinou zdraví druhého je nám přednější než naše vlastní.
  4. Zeptat se v okolí, kdo má zkušenost s doktorem, který vás vyslechne, nic nepodcení a opravdu se vám empaticky věnuje. Já jsem ho taky chvíli hledal a nebylo to hned napoprvé.
  5. Teď už jen zbývá doktorovi zavolat a objednat se. Raději překopejte svůj program a využijte první nabídnutý termín. My lidi totiž máme tendenci nepříjemní věci odsouvat a vždy bude důvod proč se mi to nehodí. Vemte si dovolenou a využijte první termín. Vím, že neradi telefonujete, tak napište e-mail doktorovi nebo požádejte blízkého, aby tam zavolal. On to udělá bez obav. Pro vás by to mohla být překážka.
  6. Doražte na domluvený termín hlava nehlava. Je to pro vás to nejdůležitější, být zdravý, být tu na světě dlouho a rozdávat radost a pomoc druhým. To je to oč tu běží. navzájem si pomáhat a radovat se z přátelství. Tak to nepokažte.

Cokoliv se dozvíte už je úkol pro doktora vás vést k uzdravení. Většina z nich to tak bere. Třeba je to prkotina a vy jste kvůli tomu nespali a trápili jste se. Nejhorší je to nevědění, ty představy a domněnky co vše to je. Nežijte v domněnkách, ale chtějte vědět co to je. Jinak to má jen špatné řešení.

Držím vám palce a když nenajdete odvahu hned zítra zavolat k doktorovi. Projděte si můj návod a začněte postupovat jako když sestavujete skříň nebo lepíte letadélko, krok po kroku. Jsou to jen úkoly, které máte splnit. To přece znáte.

Autor: Vladan Hejnic

Foto zdroj Pexels.com

Články s podobnými tématy