ENG

Blog #6 - Jím maso, ale identifikuji se jako vegan

Čas od času se objeví nová módní vlna. Spousta lidí to ignoruje, ale slušná řádka se na vlně veze a bývají navíc dost slyšet. Před pár lety bylo in běhání, potom bylo dost přes čáru jíst maso a nebýt vegan, no a teď tady máme udržitelnost a diverzitu. 

Existuje spousta lidí, kteří to myslí vážně a běhali, nebo jedli všechno pouze ze sóji i v dobách dávno minulých. Je tady ale i spousta intelektuálních snobů, kteří se do daných vod pouští jen proto, že je to cool o dělá jim dobře o tom mluvit.


Snob je ten, kdo se věnuje nějaké činnosti, nebo vlastní nějaké statky bez hlubšího prožitku, zájmu, nebo vědomí, prostě jenom proto, že mu to zlepšuje image.


Podle Harvard Business Review se téma udržitelnosti reportuje ve velkých společnostech už přes 20 let, často dokonce na kvartální úrovni. Podle průzkumů však tyto reporty nikdo nečte a pokud ano, tak vůbec neví co znamenají, nebo jaký mají vliv. Indikátory potvrzují, že se společnosti chovají úplně jinak, než tvrdí, často směřují úplně jinam. Ale to nic nemění na tom, že se v nich téma diverzity silně proklamuje.


Je dobré si uvědomit, že diverzitní teamy jsou efektivnější (až o 30%), společnosti s diverzitou mají menši fluktuaci (až o třetinu), lepší produkty (o desítky % více inovací)  a hlavně vyšší ziskovost (např. ženská diverzita pomáhá o 28 %). 


Když se na diverzitu nekoukáme jen jako mašinu na titulky v médiích, nebo ocenění na poličku, ale zbavíme se snobismu tak se ukáže, že podstata řady „výstřelků" sakra dává smysl. Běhat, dělat steaky z lilku nebo podporovat starší, mladší nebo ženy se prostě může SKUTEČNĚ vyplácet a k tomu to může být i cool.

Blog #6 - Jím maso, ale identifikuji se jako vegan

21/06/2021

Blog Post

Kancelář:

Magnoli Group s.r.o

C/O Expandist

Drtinova 2A 

150 00 Praha 5

Sídlo společnosti:

Magnoli Group s.r.o.

Varšavská 715/36, Praha 2

IČ 09331956

b.ú. 2301847466/2010

C 334643 vedená u Městského soudu v Praze

Zásady používání osobních údajů