ENG

Blog #4 –  Jak se (ne)prodávají myšlenky, jak zlepšit podmínky žen v byznysu?

Představte si, že si půjdete koupit sportovní auto a prodejce vám neustále bude akcentovat velký kufr a ilustrovat to množstvím bas piv, co se do něj vejdou. Bude množství bas piva v úložném prostoru to, co vás u takového auta bude zajímat? Mimochodem, přesně toto se mi stalo a pivo navíc prakticky nepiji...

Pokud chci něco prodat, mohu vychvalovat prodávané zboží a doufat, že se nějak trefím do přízně potenciálního kupce, nebo můžu přemýšlet o tom, co na něj nejlépe zabere a kolem toho vrstvit svoje argumenty. U sportovního auta je to třeba rychlost, nebo jízdní vlastnosti.


S "prodejem" myšlenky nebo přístupu je to velmi podobné. Můžeme se zaměřit na řadu vznešených hodnot, ale také na racionální návaznosti a hmatatelné přínosy.


Pokud řešíme, že se má firma, potažmo byznys zabývat tématem a podmínkami žen, musíme používat silné argumenty, kterým rozumí každý. To jsou v podnikání převážně peníze.


O jaké konkrétní nebo potenciální zisky firmy přichází, pokud něco nedělají nebo nepodporují? Jak velké náklady nebo neefektivity přináší, pokud něco nepřestávají dělat? Jak spočítat a ukázat, co firmám hrozí nebo čeho mohou dosáhnout? Proč mají vnímat a rozlišovat přidanou hodnotu žen na pracovištích? Jak se zlepší jejich ziskovost, fungování a procesy? Jak spočítat přidanou hodnotu ženského přístupu, empatie, inspirace?


V rámci připravované pracovní skupiny Argumenty proto budeme pojmenovávat a společně hledat nástroje a metodiky pro jasné ukazatele a argumenty, které jsou pro tuto oblast stěžejní. Budeme sdílet zkušenosti, benchmarky a průzkumy. Připojte se také a pomozte světu, resp. firmám, pochopit skutečnou cenu zaměstnaných žen.


Tomáš Poucha, Magnoli

Blog #4 – Jak (ne)prodávat nápady na zlepšení podmínek žen?

10/04/2021

Blog Post

Kancelář:

Magnoli Group s.r.o

C/O Expandist

Drtinova 2A 

150 00 Praha 5

Sídlo společnosti:

Magnoli Group s.r.o.

Varšavská 715/36, Praha 2

IČ 09331956

b.ú. 2301847466/2010

C 334643 vedená u Městského soudu v Praze

Zásady používání osobních údajů