ENG

Blog #3 – Alarmující meta-analýza o ženách v byznysu

Na konci března proběhla pod patronací Magnoli na půdě Institutu Interní Komunikace první online akce na téma "Vliv pandemie na ženy v byznysu“ a zájem účastníků potvrdil, že jde o neuchopené a současně horké téma.

Tomáš Poucha z Magnoli prezentoval spolu s koučkou Danou Poul-Graf výsledky meta-analýzy, která porovnávala desítky různých studií a výzkumů z ČR i ze světa na toto téma. 


Výstupem byl informačně hutný přehled o tom, jak ženy v byznysu zvládají současnou situaci a jak je firmy a rodiny (ne) podporují. Následné debaty se zúčastnili jak vrcholoví zástupci známých firem, Ivan Feninec z České pošta či Lenka Čábelová z Microsoft, tak zástupce oblasti komunikace Václav Pavelka (Native PR) spolu s mentorem a koučem managementů Janem Hruškou. 


Výsledky analýzy jsou alarmující. Většina žen je pod mnohem větším tlakem než muži a situace je natolik vážná, že přes 60 % z nich uvažuje o odchodu od zaměstnavatele nebo alespoň změně úvazku. Přitom např. firmy se zastoupením žen ve vedení mají výrazně vyšší ziskovost. Ženský leadership navíc může hrát významnou roli při dobrém zvládnutí globálních změn. 


O systematickém přístupu firem zatím téměř nemůže být řeč, nicméně výzkumy potvrzují i fakt, že jsou to právě ženy, které si na rozdíl od mužů příliš nestěžují a nebijí se tak silně o lepší podmínky. A z toho vzešlé odhadované globální ztráty v řádu bilionů dolarů na hrubém domácím produktu jsou pro firmy až šokující. To všechno by mělo být pro majitele a zaměstnavatele signálem k tomu, aby se začali o diverzitu a její aspekty více zajímat. 


Antonín Parma, Magnoli

Blog #3 – Alarmující meta-analýza o ženách v byznysu

31/03/2021

Blog Post

Kancelář:

Magnoli Group s.r.o

C/O Expandist

Drtinova 2A 

150 00 Praha 5

Sídlo společnosti:

Magnoli Group s.r.o.

Varšavská 715/36, Praha 2

IČ 09331956

b.ú. 2301847466/2010

C 334643 vedená u Městského soudu v Praze

Zásady používání osobních údajů