ENG

BLOG #2 - To myslíš vážně?

Tak přesně tohle mi CEO velké korporace řekl do mobilu poté, co jsem ho upozornil na online akci, kterou připravujeme spolu s Institutem interní komunikace. Budou zde prezentována dosud nejrozsáhlejší aktuální data a argumenty k tomu, co ženy v businessu momentálně zažívají a jaké změny a zásadní dopady tím pádem mohou firmy očekávat.

Během příprav jsem obvolal několik manažerů a zajímal se o jejich názor off the record, mimo bohulibě popsané korporátní hodnoty. „To myslíš vážně?! Zase ta klišé, ať se jdou bodnout, my muži máme také velké starosti. A navíc teď bude stejně nouze o práci, všichni budou držet hubu a krok!“ Také dodal, že nečekal, že zrovna já pragmatik, budu šiřitelem ezoterických nesmyslů nebo jak diverzitu a inkluzi v afektu nazval. 


Přiznám se, že mne ta předpojatost nejen naštvala, ale ve vteřině vyburcovala k argumentaci na základě analýz a dat, ke kterým jsme se během příprav dostali. Zeptal jsem se ho zda si uvědomuje, že přes 60 % žen, bez ohledu na výši mzdy nebo komfort svojí pozice, uvažuje o změně zaměstnání „jenom“ proto, že jejich zaměstnavatel nevytváří prostor pro jejich komplikovanou dvojroli manažerky-matky. Zda chápe, že teprve pandemie jasně rozkryla po bezproblémových letech skutečný stav prostředí ve firmách a jejich nepřipravenost. A až mu odejdou ty nejlepší, bude počítat ztráty nebo složitě hledat a přeplácet jejich potenciální náhrady.


„No takhle jsem o tom nepřemýšlel, to je fakt…“, odvětil zadumaně.


Antonín Parma, Magnoli

BLOG #2 - To myslíš vážně?

30/03/2021

Blog Post

Kancelář:

Magnoli Group s.r.o

C/O Expandist

Drtinova 2A 

150 00 Praha 5

Sídlo společnosti:

Magnoli Group s.r.o.

Varšavská 715/36, Praha 2

IČ 09331956

b.ú. 2301847466/2010

C 334643 vedená u Městského soudu v Praze

Zásady používání osobních údajů